DJ.DRAGON


ZREZYGNUJ Z DIETY, PRZEJDŹ NA ODŻYWIANIE

diagnostykaW naszym codziennym życiu pędzimy przed siebie, zapominając często o sobie. Nie zgadzacie się z taką opinią. Mówicie, że przecież tyle dla siebie robicie: kolejna już dieta, a nawet indywidualny dietetyk, dobra suplementacja, aktywny tryb życia, gotowanie jest w modzie - to za mało?

Może .... zacznę jeszcze raz od początku. W naszym codziennym życiu, pędzimy przed siebie, zamknięci na swoją fizyczność - zapominamy o sobie.

Konwencjonalna, współczesna medycyna oferuje nam technologiczne i farmokologiczne metody i labolatoryjną diagnozę, podczas której słyszymy często to, czego usłyszeć byśmy nie chcieli.

Dlatego pojawia się dziś nowe i silne dążenie, które kładzie nacisk na zapobieganie chorobie.

Pięknie wpisuje się to w to pragnienie Diagnostyka według TMC (czyli Tradycyjnej Medycyny Chińskiej), które często nazywamy Diagnostyką Profilaktyczną. W obecnych czasach, gdy dostęp do informacji jest powszechny i nie zna granic, nie dzielimy świata na Wschód i Zachód, tylko jednoczymy się w tworzeniu pmostu, który pozwoli wykorzystać sprawdzone metody o tysiącletniej tradycji i zweryfikowanej skuteczności działania z współczesnymi metodami leczenia.

Diagnostyka według TMC, którą przeprowadzam w Centrum Zdrowia - Dyniowa Zagroda opiera się na następujących metodach diagnostycznych:

  • wywiad osobisty
  • diagnoza z języka
  • diagnoza z twarzy
  • diagnoza z pulsu
  • badanie Ryodaraku

Niezaprzeczalną zaletą tej metody jest postawienie w jej centrum człowieka, a nie jego choroby. I tak np. nie skupiamy się na kolejnym przeziębieniu i dziecka lub jego alergii, ale dociekamy przyczyny, czyli określamy jaka jest natura wewnętrzna dziecka, która wywołuje u niego przeziębienie lub alergię.

To podejście pozwala otworzyć się na swoje ciało, pozwala odpowiedzieć na pytanie dlaczego chociaż wszyscy wdychamy wiele wirusów i patogenów, tylko część z nas choruje?

Jeśli jesteś ciekawy takiej przykładowej Diagnozy - kliknij tutaj.

Diagnostyka dietetyka warsztaty gotowania

blog

 wyklady1  konsultacje1 catering1